Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Pomozte svým kloubům v chladném období
Tento fakt je způsoben mimo jiné tím, že nižší teploty způsobují stažení šlach v okolí kloubu. Dochází tedy k omezení jeho pohyblivosti. Během podzimu a zimy navíc obvykle necvičíme tolik jako v létě. Pro klouby je přitom nečinnost to nejhorší.
Pokud vás trápí problémy s klouby, měli byste se pravidelně věnovat pohybu. Odborníci doporučují frekvenci alespoň dvakrát denně. Nemusí jít přitom o žádný vrcholový sport. Naprosto postačí pravidelné procházky, jízda na kole nebo plavání. Účinné je samozřejmě i cvičení doma. Pokud se budete oddávat pohybovým aktivitám venku, myslete na vhodné oblečení. Vedle jeho schopnosti zahřát by mělo také dobře odvádět pot.
Pakliže chcete svým kloubům a vůbec pohybovému aparátu pomoci, je třeba se na něj komplexně zaměřit.
Jak mohou pomoci byliny
Především je nutné vyloučit působení borelie – tinkturou z pupenů topolu, dále očistou kloubů od kyseliny močové gemmo jasanem a bukem. Protizánětlivé působení zajistí tinktura z třezalky, olše a vrby, stopové prvky do kostí i svalů dodá borovice, jedle a sekvoj.
Tímto komplexním působením pomůžeme organismu bojovat s problémy pohybového aparátu.
Při těchto problémech velice pomáhá potírání nebo zábaly z třezalkového či thújového oleje, masti z kostivalu a kaštanu. Kdykoli během dne můžeme využít potírání lihovou tinkturou ze smrku, borovice či kostivalu.
Odedávna lidé využívali k regeneraci a rekonvalescenci bylinných koupelí. Dnešní člověk tolik tyto prostředky nevyužívá z důvodu neznalosti bylin a někdy i z pohodlnosti. Koupel ve složení smrk, borovice, kostival a pelargonie pomůže nejen na problémy pohybového aparátu, ale i na únavu a stres.