Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Přírodní pomoc proti oparům
Opar v oblasti tváře je vyvolán virem Herpes simplex, konkrétně jeho prvním typem. Celé onemocnění může zpočátku připomínat chřipku, někdy během počátku dojde k výsevu nejrůznějších útvarů. Po skončení první fáze virus přežívá v organismu v latentní fázi a pod vlivem oslabení organismu například v důsledku onemocnění nebo stresu může opět dojít k jeho aktivaci.
Tento virus je velice infekční a přenáší se kontaktem s nemocnou osobou. Svou roli může sehrát také nadměrný stres, velká fyzická zátěž nebo slunění. K oparům jsou náchylnější také ženy v období menstruace a lidé, kteří právě zažívají jiné onemocnění.
Prevence vzniku oparu je tedy jasná. Měli bychom se vyvarovat veškerého přímého kontaktu s těmi, kteří oparem již trpí. Znamená to nepoužívat stejné ručníky, příbory nebo kosmetiku, nemocného se nedotýkat a nelíbat se s ním. Podstatná je také zvýšená hygiena. Dalším klíčovým faktorem je dodržování správné životosprávy s dostatkem na vitaminy bohaté stravy a tekutin, a naopak bez alkoholu a cigaret.
Pokud nedojde ke komplikacím oparu, zmizí během deseti dnů. Můžeme mu pomoci například aplikací různých k tomu určených mastí. Svou variantu však nabízí také příroda. Při prevenci je třeba v organismu vyčistit virové zátěže, při čemž nám mohou pomoci bylinky v podobě tinktur – eleuterokok, třezalka, grep, plasmofit, vrba, ořešák americký. Při aplikaci na vniklý opar je účinný olej ze semen grepu.