Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Syndrom hyperaktivního měchýře: Pozor na kávu a energetické nápoje
Syndrom hyperaktivního měchýře
Takzvaný syndrom hyperaktivního měchýře označuje stav, kdy postižený člověk trpí velmi častou potřebou močit. Zatímco běžná potřeba ovlivněná řadou faktorů se pohybuje od tří do osmi vyprázdnění měchýře za den, někteří lidé navštěvují toaletu i každou hodinu.
Příčiny můžou být různé a není vždy jednoduché je správně odhalit. Jednou z nich je zánět v močové trubici. Ten mimo jiné způsobují látky přijímané z potravy, jako je kofein. Dobré je tedy omezit, nebo zcela vyloučit kávu a energetické nápoje a močový měchýř pročistit přírodní cestou. Tady jsou velkým pomocníkem bylinky.
K prostředkům zlepšujícím činnost vylučování patří lichořeřišnice a brusinka. Pomáhají zlepšit stav močových cest, někdy i oblast gynekologickou. Pokud vznikne zánět v této oblasti, můžeme využít třezalku, olši či vřes, který zároveň regeneruje ledviny.
Kromě vnitřních zánětů či kamenů ale bývá měchýř drážděn i z vnějšku. Na vině můžou být zvětšené vnitřní pohlavní orgány, ale i zácpou zaplněné střevo, které může na měchýř tlačit a způsobovat tak nepříjemný pocit spojený s malou potřebou. Také gynekologické orgány se mohou podílet na problémech s vylučováním. Ke gynekologickým bylinám patří jeřáb ptačí, maliník, kontryhel či červený jetel.
A co životní styl?
Častá potřeba močení může mít ale přirozený původ – pokud přijímáme velké množství tekutin, je častá potřeba přirozená. Pít při žízni je pro zdravé fungování organismu nutné. Pozor bychom si ale měli dávat na to, co pijeme. S obyčejnou vodou a neslazenými čaji většinou přichází žízeň přirozeně a člověk pije automaticky. Pozor ale na slazené a alkoholické nápoje, které svádí k pití i v době, kdy organismus tekutiny nepotřebuje a zbytečně se tak do těla dostává přebytek cukru a nevhodných látek v podobě alkoholu a barviv.