Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Vlasy v zimě trpí, krásu jim vrátí vitamíny a síla bylin
Pokud člověk zpozoruje problémy s vlasy, obvykle je prvním krokem výměna šamponu a nákup vyživujících masek. Vhodnou volbou jsou speciální šampony pro suché vlasy a hydratační přípravky. Není dobré vlasy mýt příliš často nebo je nechávat dlouho mokré. Vodou se z vlasů totiž smývá kromě nečistot i ochranná vrstva. Další možností, v této době bohužel nedostupnou, je návštěva kadeřníka a zkrácení účesu o suché konečky.
To jsou však pouze krátkodobá řešení. Pro zdraví vlasů je důležitá výživa zevnitř. Do stravy je dobré zařadit potraviny obsahující omega-3 mastné kyseliny a vitamíny A, C a E. Není žádným tajemstvím, že nejlepším zdrojem vitamínů je čerstvé ovoce a zelenina. Prospěšné jsou také vejce, luštěniny nebo jogurt. Omega-3 mastné kyseliny se zase vyskytují v mořských rybách a řasách. Vhodné je také dodat tělu zinek nebo vitamín B, což se projeví i na zdraví a kráse nehtů.
Potřebnou výživu pro oslabené vlasy mohou dodat také bylinky. Pokožku porostu vlasů a celkově organismu můžeme podpořit celou řadou bylinných prostředků. Na kvalitu pokožky se zaměříme tinkturami z bylin pýru, lopuchu, houbičky penízovky. Můžeme použít pro zábaly vlasové pokožky bylinnou koupel pokožka, kůže, kde jsou hlavně zastoupeny byliny pýr, lopuch, kostival, eukalyptus a lichořeřišnice.
K problémům s vlasy se často přidává i jejich nadměrné vypadávání. Běžně člověku vypadne za den až stovka vlasů, při hormonální nerovnováze, jako například v měsících po porodu, to může být i více. Při problému s vypadáváním vlasů se zaměříme hned na několik součástí problému. Jednak podpoříme hormonální stav organismu – u žen tinkturou z ptačího jeřábu, maliníku, kontryhele, u mužů – můžeme využít gemmoterapeutikum z dubu či kotvičníku. Dále je vynikajícím prostředkem proti vypadávání vlasů lichořeřišnice. Pro kvalitu vlasových cibulek jsou důležité stopové prvky, které najdeme v gemmoterapeuticích z jedle, borovice či sekvoje. Velké výsledky jsou se sprejem z lopuchu, lichořeřišnice a kořene kopřivy, který se vmasíruje do pokožky a dále se neoplachuje.