Viprosal - mast s hadím jedem

Viprosal B je lokální přípravek na pokožku v oblasti kolen, ramen, zad a svalů.
Typ produktu: 

Viprosal B je lokální přípravek na pokožku v oblasti kolen, ramen, zad a svalů.

Co je účinnou složkou přípravku?

1g masti obsahuje 0,05 IU jedu Vipera berus, 30 mg kafru, 30 mg terpentýnové silice a 10 mg kyseliny salicilové.

Složení: Aqua, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Camphor, Paraffin, Turpentine, Glycerin, Sodium Cetearyl Sulfate, Salicylic Acid, Sodium Chlodide, Viper Venom.

Použití: naneste 5 - 10 g (1 - 2 čajové lžičky) masti na postiženou část těla a jemně vetřete do pokožky. Maximální množství pro jednu aplikaci nesmí překročit 20 g masti na celý povrch těla. V závislosti na povaze a intenzitě bolesti můžete použití opakovat jednou nebo dvakrát denně až do vymizení příznaků. Pokud bolest neustoupila nebo se její intenzita nezmenšuje po 14 dnech používání masti, kontaktujte lékaře.

Viprosal B nesmí být používán v případě přecitlivělosti na některou ze složek přípravku, na poškozenou kůži nebo na kůži postiženou vředy, kožním onemocněním a kožními lézemi. V případě akutní tuberkulózy, onemocnění srdce nebo oběhového systému mozku, závažných onemocnění jater nebo ledvin nebo zvýšeného rizika křečových žil je třeba se použití masti vyvarovat. Kvůli riziku závažného podráždění se mast nesmí používat kolem očí a sliznice. 

Lokálně aplikované léčivé přípravky mohou ovlivnit účinky této masti. Nepoužívejte proto tuto mast současně s lokálními léčivými přípravky. Použití masti na velkých plochách nebo ve velkých dávkách může zvýšit toxicitu methotrexátu a účinek sulfonylmočoviny na snížení hladiny cukru v krvi. 

Nepoužívejte tento přípravek, jestliže jste těhotná nebo kojíte. S použitím tohoto přípravku u dětí a dospívajících nejsou dostatečné zkušenosti, proto se používají u těchto věkových skupin nedoporučuje.

V případě individuální přecitlivělosti (alergie) na některou ze složek masti se může vyskytnout svědění, otoky nebo kopřivka. V takovém případě se doporučuje přerušit používání masti a její opláchnutí z pokožky. Aby se předešlo těmto nežádoucím účinkům, je doporučeno provést před použitím test citlivosti pokožky nanesením malého množství masti na kůži. Zarudnutí a pocit tepla na povrchu kůže během použití je očekávaný účinek masti. Pokud je tento účinek příliš intenzivní, přeruště používání masti a kontaktujte lékaře.

Nevdechujte přípravek a vyhněte se jakémukoli kontaktu s očima, ústy nebo nosem. V případě zanícení části těla ošetřené tímto přípravkem se obraťe na lékaře. V případě zasažení očí, úst nebo nosu, nebo v případě náhodného požití, ihned kontaktujte lékaře a vezměte toto balení s sebou. Nesnažte se vyvolat zvracení.

Uchovávejte při teplotě 25 °C. Chraňte před chladem nebo mrazem. Uchovávejte tento přípravek mimo dosah dětí.


Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen