Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Bylinky zvýší výkon při sportu i podpoří hubnutí
Před náročným sportovním výkonem je žádoucí povzbudit organismus. V tom může pomoci například žen šen všehoj, který podporuje imunitní systém a odolnost organismu, stimuluje vitalitu, fyzický výkon a povzbuzuje organismus při únavě a vyčerpání. Fyzické a psychické povzbuzení při únavě a udržování stabilní hladiny krevního cukru přináší také Eleuterokok, známý též jako Čertův kořen.
Vytrvalci ocení také maralí kořen, který je známý nejen příznivým vlivem na imunitu a kardiovaskulární systém, ale i celkovou tonizací organismu a posilováním tělních funkcí. Maralí kořen navíc stimuluje také duševní schopnosti a pomáhá posilovat adaptační schopnosti při stresu. Méně známá bylina, která je pro aktivní sportovce též vhodná, je rozchodnice růžová. Ta posiluje kondici, výkonnost a vytrvalost a povzbuzuje při únavě, vhodné je tak její užití před náročným tréninkem nebo závodem.
I v případě, že je vaším cílem díky sportu také zhubnout, vám mohou bylinky ve vašem snažení pomoci. Užitečný bude například Brodecký ortislim obsahující směs ananasu, vinných hroznů a mořských řas. Tato tinktura podporuje střevní aktivity a hubnutí, slouží k účinné kontrole tělesné hmotnosti a pomáhá i v boji s celulitidou. Skvělým pomocníkem při sportování i hubnutí může být také maté. To nejen že stimuluje štěpení tuků, ale také chrání srdce a cévy a posiluje organismus při únavě a přispívá k vyšší odolnosti vůči fyzické i mentální únavě.
Při každé fyzické aktivitě je nezbytné myslet také na důkladnou regeneraci. Při té může pomoci například jmelí, které je ideální pro udržování funkčního stavu a pohyblivosti kloubů, podporu trávení i stimulaci obranných mechanismů. Jako svalové tonikum působí také tinktura z bělotrnu, borovice sosna poté stimuluje revitalizaci kostní tkáně a chrupavek a udržuje v nich hladinu vápníku, který je pro zdraví kostí a tkání nezbytný.