Bylinné koupele a bylinné spreje

http://www.sxc.hu/photo/403137
O významu bylinných koupelí lidé odedávna věděli, znali jejich účinky na lidský organismus a také byli více spjati s přírodou v podobě znalosti účinků jednotlivých bylin. Tyto koupele využívali k relaxaci, povzbuzení těla unaveného prací a i k léčbě různých neduhů.
Rubrika: 

Dnešní člověk je většinou od přírody odtržen, ať už v podobě neznalosti bylin a jejich účinků, ale také nedostatkem času v přetechnizované době. Toto jsou příčiny nevyužívání této podoby léčby.

Jelikož některé účinné byliny na určité zdravotní problémy není možné používat vnitřně, zvolili jsme podobu směsí koncentrátů i z těchto bylin na jednotlivé zdravotní problémy. Napadlo mě to nejprve u využití směsí na očistu lymfy, která je tzv. kanalizací organismu a očista je pro zdravý organismus velice nutná. Nejúčinnějším obsaženým prostředkem je thúje, kterou v této podobě může organismus využít.

Nejlepší použití koncentrátu na podporu lymfy je v podobě koupele, a to následující technikou:

Vetřeme koupel do hlavních lymfatických žláz v tříslech a prsou a můžeme také aplikovat na místa otoků. Necháme působit asi 10 min. a ulehneme do připravené koupele. Po opuštění koupele nejlépe neutíráme a necháme na sobě uschnout.

Účinky této koupele se brzy dostaví odstraněním otoků a únavy. Problém ve využívání koupelí je v tom, že dnes lidé využívají k očistě spíše sprchy, a proto jsme pro tento okruh uživatelů dali koncentráty do lahve s rozprašovačem. Jak takovýto koncentrát používat:

Na mokré tělo aplikujeme sprej a necháme působit 15 min, poté se osprchujeme.

Jelikož tělo vstřebává látky celou plochou těla, která se pohybuje kolem 2 m2, i zde se účinek dostaví.

Stejným způsobem pomocí spreje můžeme využít koncentráty na různé zdravotní problémy.

Při použití koncentrátu na kožní problémy opět nastříkáme na problémová nemocná místa. Můžeme využít při potížích s lupénkou, ekzémy, akné, dermatitidách apod. Necháme 15 minut působit a osprchujeme.

Stejná aplikace je při problémech a bolestech pohybového aparátu, např. při revmě, dně, zánětlivých stavech páteře a kloubů, ale také při únavě a na zlepšení činnosti svalů. Bylinky, které v tomto koncentrátu příznivě působí, jsou smrk, borovice a kostival, pupeny topolu, vrby, skořice a thúje.

V dnešní době čím dál tím více lidí trpí stresy, neklidem, problémy s usínáním a spánkem. Přírodní koupel na tento problém je tvořena z bylin s uklidňujícím působením – třezalky, levandule, meduňky, pelargonie, chmele, mučenky, řimbaby a rozmarýnu. Pro organismus je nejpříznivější použití v podobě koupele, ale tam, kde vana chybí, je možné ji nahradit použitím spreje. Po navlhčení těla sprchou nastříkat koncentrát a nechat opět 15 min. působit a poté osprchovat. Tento proces je nejlépe použít před spaním.

Přírodní koupel na zlepšení dýchání obsahuje byliny, které se odedávna používaly na dýchací problémy – květ černého bezu, dobromysl, lichořeřišnice, modřín, jitrocel, divizna, eukalyptus, měsíček. Také roztok ve spreji se dá využít pro zlepšení dýchání bez využití koupele. Po navlhčení pokožky nastříkáme roztok hlavně na oblast dýchacích cest (hrudník), ale také na zbytek těla. Po 15 min. se osprchujeme.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen