Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Chřipková epidemie dorazila. Proti virům pomáhá grep i tinktura z pupenů vrby
Propuknutí chřipky mají na svědomí viry. Chřipkovým virům, které se obecně dělí do skupin A, B a C podle toho, jak jsou k lidskému organismu agresivní a jak rychle se přenášejí, se nejlépe daří právě v zimních měsících, kdy panuje chladno, méně slunce a větší vlhkost. Chřipkou vás zpravidla nakazí již nemocný člověk, protože se přenáší vzduchem v kapénkové podobě, tedy když někdo kýchne, zakašle nebo na nás jen zblízka dýchne. V boji proti virům se z přírodní medicíny osvědčil především extrakt z grepových semínek a tinktura z pupenů vrby. Prospěšný je také eleuterokok neboli čertův kořen, který posiluje odolnost organismu a tělo se tak lépe virům brání.
Inkubační doba sezónní chřipky bývá od jednoho do tří dnů. Častým příznakem nastupující chřipky je bolest hlavy, horečka, zimnice, únava až malátnost, bolest svalů a kloubů, přecitlivělost kůže, později se může dostavit i suchý kašel, bolest v krku či rýma. Při rýmě je vhodné do nosních dutin aplikovat kapky z grepového oleje a vnitřně užívat tinkturu z žampionu, které pomáhají obnovit jejich normální zdravý stav. Viry mohou na rtech či u nosu způsobit také opar. I na ten lze olej využít. Na případný zánět dutin pak poslouží diviznový olej, kterým se potírá čelo a je možné jím vytírat také nos.
Obvykle chřipka odchází po sedmi dnech léčení. V tomto období se proto hodí posilovat imunitu, protože projevy chřipky nebývají ničím příjemným a zbytečně komplikují život. Pro posílení obranyschopnosti se osvědčil černý rybíz a lesní bez hroznatý, který působí jako antioxidant a čistí tělo od škodlivin vytvářejících příznivé prostředí pro množení bacilů. Pokud chcete tělo zbavit bakterií a dalších mikrobů, sáhněte po lichořeřišnici. Přirozenou obranyschopnost těla pomáhá udržovat i česnek setý, který rovněž působí jako antioxidant.