Jak bojovat s kvasinkovou infekcí

http://www.sxc.hu/photo/963070
S kvasinkovou infekcí se alespoň jednou za svůj život setká téměř každá žena. V období nadcházejícího léta se zvyšuje riziko propuknutí této nepříjemné infekce. Návštěvy koupališť, bazénů a aquaparků, ale i koupání v přírodních nádržích mohou stát na začátku onemocnění, které je provázeno svěděním, pálením a bolestí při močení.
Rubrika: 

Pokud se chceme kvasinkové infekci vyhnout, měli bychom se po koupání převléknout do suchého oděvu. Samozřejmostí by mělo být vzdušné a bavlněné prádlo. K prevenci pomáhá také omezení příjmu cukrů a dodržování intimní hygieny. V každém případě bychom se měli vyhnout koupání ve znečištěné vodě.

Pro léčbu kvasinkové infekce je velmi vhodné užívat bylinné tinktury z penízovky, červeného lapacha, grepu, lékořice, česneku nebo šii-také. Dobře působí také tinktury z pupenů ořešáku amerického, měsíčku, lichořeřišnice, topolu, vrby či brusinky.

Pro zvýšení účinnosti vnitřního užívání je vhodné zavádění tamponů s rakytníkovým nebo grepovým olejem. Tato přírodní léčba je účinná, ale má nároky na čas a pravidelnost.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen