Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Jak na estetické nedokonalosti I: celulitida
Pomerančová kůže postihuje i muže
Ačkoli je celulitida obvykle chápána jako typicky ženská záležitost (ostatně podle výzkumů jí trpí až 90 % žen), není výjimkou, že se s ní doslova na vlastní kůži setkají i pánové. Za jejím vznikem nejčastěji stojí změny tvorby a vylučování pohlavních hormonů. To má za následek vytváření dolíků v podkožním vazivu, v nichž se shlukují tukové buňky. Rizikových faktorů vzniku celulitidy je nespočet. Patří mezi ně přirozené procesy v lidském těle, tedy puberta nebo těhotenství, stejně jako užívání hormonální antikoncepce, káva, stres, kouření a alkohol, a samozřejmě také nedostatek pohybu a nevyvážená strava, které vedou k ochabování tkáně.
Zásadovým životem proti celulitidě
Naprosto zásadní je tedy prevence vzniku celulitidy, která spočívá především v dostatečném přísunu tekutin a omezení výše uvedených zlozvyků. Podstatná je také fyzická aktivita a pravidelná konzumace ovoce a zeleniny. Stejných zásad se můžete držet, pokud již celulitidou trpíte. Přidejte navíc saunování nebo lymfatické masáže, které pomohou vašemu lymfatickému systému lépe odvádět z těla škodlivé látky.
Byliny zasahují
S léčbou celulitidy mohou pomoci také mnohé byliny. Velice vhodná je například echinacea, která působí velice pozitivně na celý lymfatický systém a zároveň jej čistí. Očistu organismu zajistí také pýr. Pro lepší prokrvení a vypnutí pokožky je vhodné sáhnout po tinktuře gotu-kola. Léčbu můžete podpořit i tinkturou z lichořeřišnice, lopuchu nebo z česneku, případně gemmoterapeutikem z ořešáku amerického nebo z olše. K pročištění lymfatických cest jsou výborné i koupele, které obsahují výtažky z túje, tužebníku, chmelu i pelargonie a jsou vhodné i jako obklady tkání.