Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Jak na estetické nedokonalosti II: strie
Na vině je často váha
Strie se na kůži objevují nejčastěji z důvodů náhlé změny váhy, a to jak v případě rychlého přibírání, tak v důsledku velkého hubnutí. Často se s nimi potýkají těhotné ženy, u nichž se strie vyskytují zejména v oblasti břicha, případně na prsou. Občas se jim nevyhnou ani kulturisté z důvodů rychlého nabírání svalové hmoty. Příčinou jejich vzniku mohou být také hormonální změny, ať už v důsledku puberty či menopauzy, nebo vlivem užívání nejrůznějších hormonálních preparátů. Ačkoli je lidská kůže do jisté míry elastická, při takovém rychlém váhovém příbytku nebo úbytku dochází k popraskání kolagenových vláken.
Hlavně nepodcenit prevenci
Jistou prevencí vzniku strií je promazávání pokožky olejíčky a mastmi. Velice podstatné je také dodržovat pitný režim, díky němuž je pleť lépe hydratována. Samozřejmostí by měl být dostatečný pohyb a zdravá strava. Pomáhají také prokrvující masáže partií, které mají sklon být striemi postiženy.
Na vzniklé jizvičky funguje příroda
Masážemi lze zmírnit také projevy již vzniklých strií. Stejně tak může pomoci aplikace mastí a olejů. Příroda pak nabízí pomoc v podobě nejrůznějších bylin. Velice dobře funguje například bělotrn kulatohlavý, pýr nebo gotu kola. Doporučuje se také rakytník, který je známý pro svou schopnost regenerovat svrchní vrstvy pokožky a hojit rány. Mezi osvědčené byliny patří také maralí kořen a lnice. Sáhnout můžete i po tinkturách z pupenů jedle, borovice, kaštanu jedlého či vinné révy, která podpoří cévy v tkáních. Pro regeneraci nejrůznějších druhů jizev a tedy i strií se pak nejčastěji užívá mast z měsíčku lékařského.