Jak na zdravý a krásný úsměv: Grepový olej pomáhá s kazy, šalvěj při bělení zubů

Říká se, že úsměv je tím nejkrásnějším doplňkem člověka. Mít zdravé a bílé zuby a svěží dech je tak základním předpokladem pro to, abychom se za úsměv nemuseli stydět. V péči o chrup přitom nemusíte využívat pouze drahé přípravky, skvěle poslouží také bylinky. Grepový olej pomáhá v boji s podrážděnými dásněmi, afty i zubními kazy, šalvěj lze využít při bělení zubů. Se zápachem z úst si poradí olše, dub či penízovka.
Rubrika: 

Při péči o chrup a ústní dutinu bychom měli dbát především na její zdraví. To podpoří například grepový olej, který blahodárně působí na bolavé a podrážděné dásně, krvácivost, afty a zubní kazy. Na podporu udržování struktury a mineralizaci kostí a zubů, ale také na celkové povzbuzení obrany organismu proti mikroorganismům, lze využít tinkturu z jedle. Jedle v kombinaci s habrem a šípkovou růží pak kromě udržování správné stavby zubů působí příznivě také na dýchací cesty, hlasivky či plíce. 

Příčin, proč nejsou vaše zuby zářivě bílé ale spíše mírně zažloutlé, může být hned několik. Patří mezi ně špatné návyky ve stravování, pití sladkých nápojů, kávy či kouření. Žluté zuby ale mohou být také důsledkem užívání prášků, nemoci nebo stárnutí organismu, roli v zabarvení zubů hraje samozřejmě i genetika. V cestě za bílým chrupem je proto nejdůležitější odstranit možné příčiny jeho žloutnutí, pokud je to možné. S bělením zubů vám ale může částečně pomoci i příroda. Vhodné jsou například listy šalvěje, které lze po usušení a rozdrcení přidat k zubní pastě, případně je v čerstvém stavu třít o zuby. Šalvěj červenokořenná má protizánětlivé a antibakteriální účinky a vypěstovat si jí můžete pohodlně i doma. Bělící účinek vykazuje také bazalka posvátná, jejíž usušené listy lze rovněž přidávat do zubní pasty.

Zápach z úst je velmi nepříjemný pro jedince, který jím trpí, i pro jeho okolí. Příčinnou zápachu z úst může být nevhodné jídlo či kouření, dlouhodobý problém s nelibým dechem, ale může být způsoben také zánětlivými procesy na sliznicích, dásních, či nosohltanu. S mykózou, kterou může být ústní sliznice napadena, je proto třeba bojovat. Z přírodních pomocníků můžete sáhnout po kombinaci tinktur z dubu, olše, penízovky a grepového oleje. Právě dub totiž revitalizuje poškozené sliznice, olše i penízovka jsou poté velmi cenné pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky. Funkci sliznic blahodárně ovlivňuje také měsíček lékařský, který navíc usnadňuje překonávání stresu, jež může s dlouhodobými problémy se zápachem z úst souviset. 

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen