Jalovec, rozmarýn a klíčky žita na rozbouřený žlučník

Nadeje_zlucnik
Vlivem moderního způsobu života – špatnými stravovacími návyky, neustálým stresem, nedostatkem pohybu – se mezi běžná onemocnění zařadil zánět žlučníku a žlučové kameny, které ve valné většině případů stojí za jeho propuknutím. Při prvotních příznacích se však není třeba hned chystat na operační sál. S chorobami žlučníku si lze poradit pomocí přírodních léčiv.
Rubrika: 

Bolesti v pravém podžebří, tlak v nadbřišku, říhání, plynatost. Všechny tyto příznaky mohou signalizovat problém se žlučovými kameny. V takovém případě je vhodné zvýšit příjem tekutin, zejména čisté vody, případně bylinných čajů. Při problémech se žlučovými kameny pomohou také tinktury.

Na pomoc organismu proti tvorbě žlučových kamenů máme několik osvědčených bylinných přípravků. Jedněmi z nejznámějších a nejvyužívanějších jsou ostropestřec, tužebník, pelyněk a klanopraška (schizandra). Můžeme je využít v různé podobě. Nejúčinnější jsou ovšem tinktury z těchto bylin.

Při zmíněných obtížích jsou vhodná také gemmoterapeutika, která řeší nejen problém činnosti žlučníku a jater, ale zároveň tyto orgány regenerují. Nejvíce užívaná jsou v tomto případě gemmoterapeutika z jalovce, rozmarýnu a klíčků žita.

Jestliže organismus již má tendenci tvořit problémy s pískem a kameny, můžeme využít byliny, které je rozpouštějí. Vhodná je tinktura z židovské mochyně, pýru nebo gemmoterapeutikum z jasanu. Nejlepší ovšem je, pomoci organismu komplexně – úpravou stravy, denního režimu a bylinnou léčbou.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen