Když vás trápí problémy s potem

http://www.sxc.hu/photo/1206156
V současném parném létě trápí řadu z nás pocení. Při vysokých teplotách často selhávají i nejrůznější deodoranty a antiperspiranty. I problém s pocením však mohou pomoci účinně vyřešit byliny.
Rubrika: 

Pocení je přirozenou součástí našeho života, kterou naše tělo reguluje svou teplotu. I když jde o velmi podstatný tělesný proces, není nám příliš příjemné. Pot bývá často odsuzován jako společensky nepřijatelný.

Zvýšená produkce potu může být mimo jiné zapříčiněna pikantními a kořeněnými jídly. Také konzumace stravy o vysoké teplotě může mít za následek pocení. Podobně působí i požívání kofeinu, nikotinu a alkoholu. Častou příčinou bývají také silné emoce. Muži se potí více než ženy, pot mnohdy trápí osoby s nadváhou a ženy, které procházejí obdobím menopauzy.

Některé lidi může také trápit nadměrné pocení. Jejich potní žlázy místo obvyklé čtvrt litru potu za hodinu vyprodukují za stejnou dobu až šestinásobné množství. Příčinou nadměrného pocení mohou být nejrůznější onemocnění, od tuberkulózy, přes zvýšenou funkci štítné žlázy až po cukrovku. V takovém případě je namístě návštěva lékaře. Jednou z dalších možných příčin neřešitelného pocení mohou být parazitální zátěže, např. plasmodia. V tomto případě je možné využít saunu, polárium a z bylin Plasmofit – směs bylin pro likvidaci plasmodií.

S běžným pocením nám mohou dobře pomoci byliny. Doporučovány bývají tinktury ze jmelí, jeřábu ptačího, maliníku, ostropestřce a plasmofitu u žen, kotvičníku, dubu, maralího kořene u mužů. Celkově pomáhají také gemmoterapeutika z kotvičníku, bezu černého, vrby nebo ořešáku královského.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen