Kotvičník zemní: Přírodní anabolikum s širokým využitím

http://www.sxc.hu/photo/1272846
Kotvičník zemní je jednoletka, která roste v oblastech Evropy, Asie, Afriky i Austrálie. Snad každá bylina má více léčivých účinků, použití kotvičníku je však mimořádně široké. Pomáhá s problémy kardiovaskulárního systému, léčí onemocnění močového ústrojí, a jeho pomoci je dokonce využíváno v případě léčby neplodnosti.
Rubrika: 

Kardiovaskulární systém

Vliv kotvičníku zemního ocení všichni, kdo mají problémy se srdcem a cévami. Na kardiovaskulární systém totiž působí výborně, vede ke zlepšení činnosti srdce i cév. V prvé řadě pomáhá při vysoké hladině krevního cholesterolu, kterou umí účinně snížit. Hovoří se o něm jako o účinném antisklerotiku, pomáhá tedy v případě kornatění tepen. Tlumí zvýšenou tepovou frekvenci, která může v některých případech vést až k infarktu. Díky schopnosti rozšiřovat cévy umí účinně snižovat krevní tlak. V případě chorobného zvýšení krevní srážlivostí ji pomáhá optimalizovat. Kotvičník je přírodní lék na srdeční ischemii a angině pectoris.

Močové cesty a vylučování 

Kotvičník ovlivňuje také močové a vylučovací ústrojí. V případě onemocnění ledvin a močových cest je doporučován jako močopudný prostředek, který navíc rozpouští močové kaménky. Jeho kladné účinky jsou známy také v případě některých typů inkontinence nebo bolestivého močení. Kotvičník dále povzbuzuje střevní peristaltiku, čímž napomáhá proti zácpám.

Rychlejší růst svalů 

Kotvičník je také oblíbenou bylinou mužů, kteří touží po rychlejším nárůstu svalové hmoty. V této souvislosti bývá zmiňován jako přírodní anabolikum, které navíc na rozdíl od uměle vyrobených nemá negativní vedlejší účinky. Pomáhá také stimulovat psychickou a fyzickou výkonnost. Ženy jej často oceňují pro jeho pozitivní vliv na metabolismus tuků a v souvislosti s faktem, že zabraňuje zadržování tekutin.

Léčba neplodnosti

Kotvičník velmi dobře ovlivňuje také činnost pohlavních žláz a produkci pohlavních hormonů. U mužů zlepšuje potenci a zvyšuje hladinu testosteronu. Pomáhá také při potížích s prostatou. V ženském těle dochází při jeho užívání naopak ke zvyšování estrogenu. Proto bývá používán při léčbě neplodnosti a ke zmírnění klimakterických obtíží.

Proti diabetu i dně 

Účinky kotvičníku zemního jsou známy i v případě některých závažných nemocí. Jako vynikající lék se osvědčuje v případě diabetu II. stupně. Léčí také vybrané zrakové poruchy. Osvědčil se jako pomoc při onemocnění dnou. Pomáhá bojovat s některými typy závratí.

V dnešní době je kotvičník zemní na našem trhu k dostání i v tinkturách, jejichž užívání je velice snadné. Je také součástí medu s bylinnými výtažky dubu, březových jehněd a kopřivy, který působí na zvyšování vitality u mužů a udržuje správnou funkci prostaty.

Z ohlasů klientů 

"…Vážená paní magistro, s manželem jsme opět využívali Vámi navrženou kúru. Manžel užíval kúru složenou, ve které byl zařazen i kotvičník. Kúru jsme dobrali před třemi týdny. Nyní má manžel po kúře naprosto ukázkový spermiogram…"

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen