Na bolavé svaly vyzkoušejte lehkou rozcvičku a bylinkovou koupel

Na bolavé svaly vyzkoušejte lehkou rozcvičku a bylinkovou koupel
Dobrý pocit z intenzivního cvičení může druhý den pokazit silná bolest ve svalech. Je to signál, že tělo dostalo pořádně zabrat a potřebuje nějaký čas na regeneraci. S rychlejším návratem do normálu může pomoci kombinace tepla a chladu nebo léčivá síla bylin.
Rubrika: 

 

Výběr pohybové aktivity by měl odpovídat aktuální kondici a zdravotnímu stavu sportovce. Pokud se začátečník rozhodne uběhnout během jednoho dne patnáct kilometrů, je jasné, že druhý den bude mít problém vylézt z postele. Na výkon je také potřeba tělo připravit lehkým zahřátím a protažením. Protahovací cviky je dobré zařadit i po ukončení cvičení.

Regeneraci svalů po sportovním výkonu může pomoci teplá koupel, nejlépe s přídavkem bylin. Právě byliny mohou pomoci i s celkovým uvolnění pnutí ve svalech. „Do koupele k regeneraci svalů je vhodné dát bylinky – pelargonii ke zklidnění, konečky smrku, borovice a jedle na dodání látek potřebných k regeneraci svalové hmoty, kostival a topol zase k regeneraci a zklidnění. Pokud nemáme čas nebo možnosti získat tyto prostředky, můžeme koupit hotový výluh Bylinnou koupel balneo chond,“ říká bylinkářka Jarmila Podhorná. Důležité je také dopřát tělu dostatek spánku.

Pokud se druhý den bolest přeci jen objeví, mohou ji zmírnit ledové obklady nebo jemná masáž. Bylo by chybou s bolavými svaly úplně rezignovat na pohyb a celé dny se rozvalovat na gauči. Lehčí forma cvičení, například chůze, plavání nebo jízda na rotopedu, přispívají k rychlejšímu odplavení únavy a bolesti.

Ke zmírnění bolesti svalů může přispět i strava bohatá na vitamíny a minerály, díky které je tělo schopné rychleji regenerovat. Pro regeneraci svalů, zmírnění bolesti a často i odstranění příčiny únavy a bolesti můžeme využít tinktury a gemmoterapeutika z topolu, třezalky, olše, vrby, jasanu, které vnitřním užíváním pomohou zlepšit stav svalstva.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen