Nad celulitidou je těžké zvítězit, ale zmírnit se dá

Nad celulitidou je těžké zvítězit, ale zmírnit se dá. I pomocí bylin
Celulitida je kožní problém, který postihuje podle odhadů asi 9 z 10 žen. Nezpůsobuje většinou žádné zdravotní komplikace, jde spíše o estetický problém. S blížícím se létem, kdy ženy odkládají tlusté zimní punčochy a vyhlížejí plavkovou sezónu, jsou ďolíčky na stehnech často diskutovaným tématem. Stejně jako způsoby, jak se jich zbavit.
Rubrika: 

Celulitida postihuje ženy bez ohledu na věk či váhu. Vzniká postupným ukládáním odpadních metabolických látek v tukové vrstvě a narušování elasticity kůže. Může k ní přispět nezdravá strava a nízký příjem tekutin, dlouhodobý stres, nedostatek pohybu nebo genetika. U mužů se příliš často neobjevuje, protože mívají silnější kůži a tuk se jim ukládá spíše v oblasti břicha, než stehen a boků.

Pro prevenci proti celulitidě je proto dobré do jídelníčku zařadit i doplňky stravy, které stimulují lymfatický systém a zabraňují tak ukládání škodlivin. „Ke zlepšení činnosti lymfatického systému, a tím i prevenci celulitidy, můžeme využít bylinky k očistě lymfatických cév jako je echinacea, gotu kola, pelargonie. Dále k očistě uvolněných složek můžeme využít jasan, buk a k celkové regeneraci lymfatického sytému kaštan pravý, kopřivu a vřes,“ říká bylinkářka Jarmila Podhorná.

Jakmile se celulitida rozvine, jen těžko se s ní bojuje. V rané fázi pomáhají prokrvujicí masáže. Ideálně dvakrát denně, směrem odspoda nahoru s použitím speciálních kartáčů a krémů obsahujících kofein, vitamín C nebo skořici. Mezi metody používané při odstraňování celulitidy patří i rozbíjení tukových buněk pomocí laseru, ultrazvuku nebo mrazem. Tyto metody jsou poměrně nákladné a jejich efekt bývá dočasný. „Podpořit boj s celulitidou je ale možné také přírodní cestou. Pokud se již celulitida objeví, můžeme zase využít např. pelargonii nebo gotu kolu a dále užíváním gemmoterapeutik jinanu, jírovce, břízy, vinné révy, kotvičníku a jalovce zlepšit stav celulitidy. Poměrně silné účinky má též koulep Belneo lymf, ve které jsou účinné extrakty z pelargonie, gotu koly, kaštanu, břízy i thúje, která slouží buď na klasickou koupel, nebo jsou prospěšné i obklady. Ke zlepšení mikrocirkulace, a tím i celulitidy, nám může pomoci mast Sofia,“dodává Podhorná.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen