Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Trápí vás zánět žil nebo bércový vřed?
Zánětlivé onemocnění žil často postihuje dospělou populaci, dnes již čím dál tím v nižším věku. Bohužel může vyústit v bércový vřed, který již patří k závažnějším zdravotním problémům.
Co můžeme udělat pro prevenci tohoto problému? Riziko onemocnění samozřejmě ovlivňují dispozice, ale k jeho vzniku přispívá také nezdravý životní styl – kouření, obezita, nedostatek pohybu. Pokud chceme předcházet jeho vzniku, musíme zlepšit životosprávu, do denního režimu zařadit pravidelný pohyb. Důležitý je též přiměřený přísun tekutin.
K prevenci žilních problémů nám mohou také přispět bylinné prostředky. Důležitá je očista cév od nánosů a zde jsou účinné bylinky, nejlépe ve formě tinktur – echinacea, pelargonie, gotu kola a česnek.
Důležitá je také regulace žilního systému a cirkulace krve. Ke zlepšení těchto problémů nám mohou přispět gemmoterapeutika z pupenů kaštanu jírovce, jeřábu oskeruše, jinanu a kotvičníku. Tyto přírodní prostředky mohou zlepšit stav cévního systému a tím i předejít zánětlivým stavům i bércovému vředu.
Veškeré žilní problémy nám zhoršuje také onemocnění cukrovkou.
V případě, že zánětlivé stavy žil dojdou do stavu onemocnění bércového vředu, tak se musíme také zaměřit na likvidaci bakterií a plísní bylinnými prostředky. Použít například lichořeřišnici, česnek. Na zánětlivé stavy rovněž pomáhá gemmoterapeutikum z olše a vinné révy.
Zánětlivé žilní okolí, hlavně kolem bércového vředu, můžeme zlepšit olšovou mastí.