Trápí vás zánět žil nebo bércový vřed?

Nadeje_zanet zil
Zánět žil se týká valné části dospělé populace. Nepostihuje zdaleka jen jedince staršího věku. Setkat se s ním mohou lidé již okolo 30. roku. Chronická žilní nedostatečnost může vyústit v bércový vřed i další závažná onemocnění. Které bylinky pomohou ke zmírnění projevů, ale také prevenci?
Rubrika: 

Zánětlivé onemocnění žil často postihuje dospělou populaci, dnes již čím dál tím v nižším věku. Bohužel může vyústit v bércový vřed, který již patří k závažnějším zdravotním problémům.

Co můžeme udělat pro prevenci tohoto problému? Riziko onemocnění samozřejmě ovlivňují dispozice, ale k jeho vzniku přispívá také nezdravý životní styl – kouření, obezita, nedostatek pohybu. Pokud chceme předcházet jeho vzniku, musíme zlepšit životosprávu, do denního režimu zařadit pravidelný pohyb. Důležitý je též přiměřený přísun tekutin.

K prevenci žilních problémů nám mohou také přispět bylinné prostředky. Důležitá je očista cév od nánosů a zde jsou účinné bylinky, nejlépe ve formě tinktur – echinacea, pelargonie, gotu kola a česnek

Důležitá je také regulace žilního systému a cirkulace krve. Ke zlepšení těchto problémů nám mohou přispět gemmoterapeutika z pupenů kaštanu jírovce, jeřábu oskeruše, jinanu a kotvičníku. Tyto přírodní prostředky mohou zlepšit stav cévního systému a tím i předejít zánětlivým stavům i bércovému vředu.

Veškeré žilní problémy nám zhoršuje také onemocnění cukrovkou.

V případě, že zánětlivé stavy žil dojdou do stavu onemocnění bércového vředu, tak se musíme také zaměřit na likvidaci bakterií a plísní bylinnými prostředky. Použít například lichořeřišnici, česnek. Na zánětlivé stavy rovněž pomáhá gemmoterapeutikum z olše a vinné révy.

Zánětlivé žilní okolí, hlavně kolem bércového vředu, můžeme zlepšit olšovou mastí.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen