Oči je potřeba chránit. Pomohou bylinky i jednoduchá cvičení

Změna kvality zraku s přibývajícím věkem je přirozený proces. To ale neznamená, že o oči není potřeba pečovat a udržovat je v co nejlepší kondici. K ostřejšímu zraku může pomoci oční cvičení i přírodní lékárnička.
Rubrika: 

Pokud si chceme ostříží zrak udržet co nejdéle, vyplatí se prevence v podobě pestré a zdravé stravy s dostatkem vitamínů. Naopak úplně vynechat bychom měli kouření a značně omezit čas strávený před televizními i počítačovými obrazovkami.

Právě dlouhodobé zírání do monitoru má značný vliv na únavu očí i jejich vysušování. Pokud se v práci dlouhému sezení před počítačem nevyhneme, je dobré jednou za čas od obrazovky odhlédnout a na několik desítek vteřin zaostřit na vzdálený předmět. Samozřejmostí by měly být pravidelné návštěvy očního lékaře. V případě náhlého zhoršení některé ze zrakových funkcí, jako je například schopnost přečíst nápis na delší vzdálenost nebo horší vidění v šeru, je dobré objednat se k lékaři ihned.

Zatímco myopie (krátkozrakost), hypermetropie (dalekozrakost) a amblyopie (tupozrakost) mohou vzniknout již ve velmi raném dětství, v pozdějším věku často kvalitu zraku zhoršují zákaly. Šedý zákal snižuje průhlednost čočky, postižený tak vidí neostře a mlhavě. U zeleného zákalu dochází k poškození zrakového nervu, což může vést až ke slepotě.

Kromě šetření oči a pravidelných prohlídek můžeme očím pomoci také přírodní cestou.

Bylinky, které použijeme, nám celkově posílí oko a zlepší zrak. Jedním z nejlepších prostředků je schizandra. Tinktura z ní posílí oko i játra, protože podle čínské medicíny jsou játra nutná pro dobré vidění. Tytéž účinky má kustovnice čínská.

Důležitá je posila a regenerace očního nervu a k tomu je nejlepším prostředkem bělotrn kulatohlavý. Ke zlepšení stavu cév oka pomáhá tinktura z jinanu a na celkové posílení zraku je nejlepší gemmoterapeutikum z borůvky a tinktura ze semen tykve, která posiluje sliznici a oční svaly.

Na celkovou regeneraci organismu, ale i dodání vitamínů a látek potřebných pro zrak je vhodný rakytník řešetlákový, který proslulý terapeut celostní medicíny Ing. Janča označil za vitamínovou bombu.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen