Opruzeniny hrozí pří sportu i na dlouhých cestách

Opruzeniny hrozí pří sportu i na dlouhých cestách
Stejně jako potničky, také opruzeniny neboli vlk je nepříjemnost, kterou zná spoustu lidí z dětství. Především v horkých dnech se s ní nejčastěji setkávají sportovci i výletníci. Při dobré péči o kůži ale mohou opruzeniny pominout během pár dní.
Rubrika: 

Opruzeniny v podobě zarudlé, napuchlé a svědivé až bolavé kůže se nejčastěji objevují v tříslech, mezi hýžděmi, případně v podpaží či pod prsy. Vznikají totiž kvůli tření kůže a vlhkému potu, který se v těchto místech nejčastěji drží.

Překvapit vás mohou například při delších túrách či jízdě na kole. Nezřídka se ale objeví po méně „akčních“ aktivitách jako je dlouhá jízda autem či vlakem na kožených neprodyšných sedačkách. Na to je vhodné myslet na cestách, zařazovat pravidelné přestávky s protahováním a pokud sedíte na neprodyšném povrchu, hodí se překrýt jej například prostěradlem nebo jinou, prodyšnější látkou.

Opruzená pokožka může svědit a pálit, v některých případech dochází k mokvání. Nepříjemné pocity pomohou zklidnit bylinky. Můžeme použít koupelové směsi z bylin na pokožku a na zklidnění olej z měsíčku či rakytníku. V případě zánětlivých stavů je možné též využít výluhu z měsíčku či olšové masti.

Předcházet podobným problémům pomůže například vhodný výběr spodního prádla, které by nemělo být opnuté a nikde se nezařezávat. Po sportu, ale například i dlouhé cestě dopravními prostředky, při které se soptíte, je dobré se ihned osprchovat. Především citlivou pokožku je vhodné pravidelně ošetřovat bylinnými přípravky. K likvidaci bakteriálních a plísňových problémů, které se mohou na pokožce objevit, je vhodné využít oleje z grepového semínka. Abychom zabránili pocení je vhodné využít ekologické přípravky v podobě lihového výluhu z lopuchu, který často postřikem problémových míst zabrání pocení a opruzení.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen