Plánujete potomka? Netlačte na pilu

Rozhodnutí pořídit si potomka patří k těm nejdůležitějším v životě. Jak podpořit snahu o dvě modré čárky na těhotenském testu?
Rubrika: 

Zdravé tělo

Tělo je na těhotenství dobré co nejlépe připravit. Vynechání alkoholu a cigaret by mělo být samozřejmostí, a to s co nejdelším odstupem. Dopředu je vhodné též zásobovat tělo vitamíny, zvýšit by se měl především příjem kyseliny listové.

Důležité je před příchodem těhotenství organismus celkově pročistit, mimo jiné od mikrobiálních zátěží. U celkového pročištění je důležitá očista jater i ledvin. Zde můžeme využít hned několik bylin, jako je ostropestřec nebo gemmoterapeutikum z jalovce či žita. V močových cestách jsou často přítomny též různé druhy bakterií, které nám pomůže zlikvidovat lichořeřišnice a extrakt ze semen grepu.

Důležitá je i hormonální podpora organismu pomocí bylinných produktů z jeřábu ptačího, maliníku, anděliky lékařské, kontryhele či dnes hodně propagovaného červeného jetele. Očista organismu podpořená hormonálně nám může pomoci k otěhotnění a vývoji zdravého potomka.


Klidná mysl

Těhotenství nejvíce záleží na přírodě a není možné ho naplánovat ze dne na den. Proto se zbytečně nestresujte, pokud se vše nepodaří hned ani na druhý či třetí pokus. Přijít do jiného stavu až po roce snahy je naprosto běžné. Uvolněné tělo i mysl je pro početí lepší předpoklad než bedlivé sledování tělesné teploty a plodných dnů.

Při snaze k otěhotnění je důležité, aby se žena snažila svůj organismus zklidnit a pozitivním přístupem přispěla ke vzniku nového života. I zde ovšem existují možnosti podpořit stav organismu bylinnými prostředky. K nejčastěji využívaným zklidňujícím bylinkám patří třezalka, gemmoterapeutikum z lípy, bacopy, bělotrnu či javoru babyky. Nervovou stabilitu organismu též podpoří šišák bajkalský.


Druhá strana

Zvýšit šanci na otěhotnění může pomoci také snaha partnera. Stejně jako u ženy i u muže se silně nedoporučuje kouření ani konzumace alkoholu. V době snažení by muž rovněž měl vynechat horké koupele a vířivku, která může mít negativní vliv na spermie. Stejně tak nelze doporučit příliš upnuté spodní prádlo, jež zvyšuje teplotu v intimních partiích, což negativně působí na kvalitu spermií. Dále je pak k dispozici celá řada bylinných prostředků, které mohou partnerovi pomoci. Jedním z nejvyužívanějších prostředků dnešní doby je kotvičník pozemní. Také tinktura z maralího kořene může přispět ke zlepšení stavu muže. Známá je skutečnost, že jeleni maralové v období říje vyhrabávají kořeny ke zvýšení své potence, protože působí jako afrodisiakum. Velmi účinným prostředkem může být rovněž gemmoterapeutikum z pupenů dubu, které v kombinaci s březovými jehnědami stimuluje sexuální aktivitu.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen