Pomoci zkrášlit krajinu může kdokoliv, stačí si adoptovat strom

„Adoptuj svůj strom“, tak zní název nového ojedinělého projektu společnosti Naděje, která se zabývá výrobou přípravků z rostlin. Jak sám název napovídá, jedná se o nápad zalesnit plochu o rozměru až 2 ha v Brodku u Konice, kde mají vyrůst stromy určené k výrobě léčivých tinktur z jejich pupenů. Výtažky z pupenů už mnoho let blahodárně pomáhají lidem s různými zdravotními neduhy, a to navíc přírodní cestou. Projekt pod záštitou společnosti Naděje nabízí možnost zakoupit si vlastní strom, na kterém bude uvedeno jméno jeho majitele. Cena adopce začíná ve výši 3 000 korun za sazenici. Přispět však lze libovolnou částkou.

Nápad adopce stromů původně vznikl na pracovním stole bývalého ředitele Průhonického parku pana Dostála, který se celý život věnuje rostlinám. Svou vášeň sdílí s majitelkou společnosti Naděje, proto se rozhodli spojit síly a vytvořit ojedinělý projekt, do kterého se může zapojit kdokoliv. „Jsme z tohoto projektu velmi nadšení a doufáme, že se stejně tak bude líbit i našim příznivcům. Nejen, že dárci budou mít svůj strom, ale budou mít také dobrý pocit, jelikož hlavním důvodem adopce je především zachránit některé vzácné druhy stromů, které z naší krajiny mizí, například Oskeruše,“ svěřila se Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje s tím, že jde především o uchování genofondu rostlin. Mimo samotné adopce stromů, bude zahrada sloužit také studentům, ale i těm, kteří si rádi odpočinou od rušného okolí. „Zájemci o adopci budou mít svůj strom označen tabulkou se jménem. O nic víc se nebudou muset starat, jelikož bude jejich strom svěřen do rukou našich zahradníků, kteří o něj budou pečovat,“ řekla Podhorná. Dárce obdrží též certifikát o adopci a děkovný dopis.

Cílem projektu je v zahradě v Brodku u Konice nově vysadit 115 stromů, které budou navíc zkrášlovat a obohacovat místní krajinu. „Zájemci o adopci si budou moci vybrat libovolný druh stromu i místo, kde bude zasazen. Poté jej mohou po domluvě s námi kdykoliv navštívit,“ dodala Podhorná s tím, že vybrané finance z adopcí budou použity na nákup nových stromů a údržbu stromů nově vysazených.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen