Síla bylinných koupelí: komplexní řešení potíží

http://www.flickr.com/photos/denniswong/
Současná hektická doba plná stresu a nervozity nedává příliš mnoho příležitostí pro odpočinek. Tím, na co bychom si však aspoň jednou za čas měli udělat prostor, je příjemná koupel. Pokud při ní navíc využijeme sílu bylin, dočkáme se nejen příjemné relaxace, ale také léčebných účinků. Těch se však nemusíme vzdávat ani v případě, že nemáme vanu.
Rubrika: 

Bylinné koupele jsou už dlouhou dobu známé jako zaručený prostředek pro uvolnění, navození dobré nálady a dodání elánu. Zároveň však znamenají také možnost, jak svému tělu dopřát komplexní očistu a regeneraci, případně podpořit léčbu konkrétního zdravotního problému také zvenčí.

Přírodní koupel z bylin můžeme využít například tehdy, pokud trpíme nejrůznějšími kožními obtížemi. Může se jednat o suchou pleť nebo akné, ale třeba i ekzémy nebo lupénku. V tom případě nám nejlépe pomůže koupel z pýru, lopuchu, tea tree, měsíčku, eukalyptu, lichořeřišnice a listu kostivalu.

Koupele jsou také vhodné pro rozproudění činnosti lymfatického systému a jeho očistu. K tomu slouží směs echinacey, túje, tužebníku, chmelu, gotu-koly a pelargonie. Pomáhá totiž z těla odvádět škodlivé zplodiny metabolismu a udržovat metabolickou rovnováhu.

Pokud nás trápí potíže s pohybovým aparátem, sáhněme po koupeli ze smrku, borovice, kostivalu, pelargonie, vrby, skořice, túje a pupenů topolu. Tu můžeme využít při revmatismu, dně a zánětlivých stavech páteře. Také bude příjemná, pokud máme namožené svaly nebo jsme unavení a ve stresu.

K uklidnění organismu, odbourání nervozity a stresu a celkové relaxaci nám pomůže koupel z třezalky, levandule, meduňky, pelargonie, chmele, mučenky, řimbaby a rozmarýnu. Pokud navíc často trpíme bolestmi hlavy nebo migrénou, je pro nás velice vhodná.

Ženy ocení sedací koupel složenou z měsíčku, řebříčku, kontryhele, přesličky, lichořeřišnice a chmele. Pomůže totiž jejich gynekologickým problémům, ať už se jedná o zánětlivé stavy, mykózy, potíže způsobené klimakteriem nebo sterilitu.

Bylinnou koupel z květu černého bezu, dobromysle, lichořeřišnice, modřínu, jitrocele, divizny, eukalyptu, měsíčku a yzopu pak určitě využijme, pokud nás trápí astma či zánětlivé stavy horních a dolních cest dýchacích. Je vhodná také při virózách a kašli.

Koupele by měly na tělo působit 15–20 minut. Nemusíme se jich naštěstí vzdávat ani tehdy, pokud nemáme vanu. Společnost Naděje, do jejíhož portfolia tyto koupele patří, bude v nejbližší době uvádět na trh tyto směsi také pro použití ve sprše. Bylinné koupele si tak bude moci užívat opravdu každý. 

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen