Suché pokožce vrátí v zimě kvalitu lopuchový olej

Časté střídání teplot, chladný vítr, štiplavý mráz, sychravé počasí venku, suchý přetopený vzduch uvnitř místností. Zima na pokožku klade řadu nástrah a zanechává na ní viditelné stopy. Ta je pak přecitlivělá a náchylná k poranění. Kůži v zimním období pomůže nejen hydratační výživa, ale také přírodní účinky bylin.
Rubrika: 

Suchá pokožka je velmi častým problémem, s nímž se potýkají lidé po celém světě. Je charakteristická hrubým povrchem, který může být popraskaný až zarudlý, často se na něm hromadí nevzhledné šupinky, je nepříjemně napjatý a v některých případech může také svědit či pálit. Dehydratace pokožky kromě toho snižuje její správnou funkci, neboť narušuje přirozenou kožní bariéru, čímž zvyšuje riziko dalšího poškození.

Proč vlastně zima na kůži tolik působí a ta pak ztrácí svou kvalitu? Chladné počasí totiž snižuje činnost mazových žláz v pokožce. Z toho důvodu se z ní odpařuje voda, čímž přichází o přirozenou hydrataci a vysychá. Vytrácejí se z ní také životně důležité látky a vitamíny, které jinak udržují její vlhkost a zdraví. Zeslabuje se také ochranný kožní film a pokožka je tím pádem zranitelnější a náchylnější na teplotní změny. Krev v pokožce v zimě také cirkuluje pomaleji, takže se jí nedostává takového okysličení, jako například na jaře, kdy je už na první pohled zdravá a svěží. Následkem toho všeho pak dochází k jejímu předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek.

Vysychání pokožky v zimě je sice přirozeným procesem, ale lze mu předejít, respektive zmírnit jeho následky. V zimních měsících se doporučuje aplikovat speciální sezónní kosmetiku. Ta obsahuje mimo jiné potřebné vitamíny A, E a C, které působí jako antioxidanty, čímž ji zbavují toxických látek a čistí ji. Součástí zimní kosmetiky bývají také hydratační složky, kolagen a lipidy. Ty pokožku vyživují, navracejí jí potřebnou vláčnost, měkkost, pružnost a obnovují její ochranný film.

Postarat se účinně o suchou kůži umí ale také přírodní bylinky. Při péči o kvalitu kůže je třeba podpořit činnost slinivky, kdy nám v přírodní léčbě pomůže tinktura z houbičky penízovky. Také v bylinné říši jsou byliny na podporu kvality kůže a tvorbu kožních tkání, jako je pýr, lopuch, len, lnice. Taktéž potíráním kůže bylinnými mastmi nebo oleji kůži pomáháme a můžeme využít lopuchový olej, třezalkový olej či čtyřkvětovou mast.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen