Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Udržte si pěkné ruce i přes časté mytí a dezinfekci
Podle odborníků bychom si měli mýt ruce alespoň patnáct až dvacet sekund, mýdlem a pod teplou tekoucí vodou. Pokud se ale tento proces opakuje často, může mít pro pokožku neblahé následky. Ta se totiž vysušuje, vytváří šupinatý vzhled a může dokonce začít bolestivě praskat.
První pomoc, po níž většina lidí sáhne, je krém na ruce. Ani ten ale nemusí být všespásný. Vhodnou alternativou jsou bylinné oleje, které dokážou pokožku zvláčnit nejen na pohled, ale navíc jí dodají i důležité živiny, aby se s vnějšími vlivy dokázala vypořádat sama. K prostředkům, jež pokožku vyživují vnitřním používáním, patří penízovka, len, lnice či gemmoterapeutikum z ořešáku královského. Na vnější potírání můžeme využít mast nebo olej z měsíčku, olej z třezalky nebo i lopuchu. Tyto prostředky nám pomohou regenerovat vysušenou pokožku.
Na udržování pokožky rukou je dobré myslet nejen po mytí, ale především po dezinfekci například mobilních telefonů a dalších předmětů. Aerosol z dezinfekčních prostředků se totiž často dostane bez povšimnutí na ruce a na kůži se nepříjemně podepíše. Pro takto namáhané ruce lze připravit bylinnou lázeň vhodnou k regeneraci čili ozdravení kůže. Tu si přichystáme v menším lavóru, který udrží vodu teplou, a z bylin využijeme kostival, pýr, lopuch, eukalyptus, měsíček či lichořeřišnici.