Vyrážka z tepla? Potničky vyléčí bylinné koupele a chladnější prostředí

Potničky vyléčí bylinné koupele a chladnější prostředí
Drobné červené puchýřky vyskakující na kůži ve vlhkém a teplém počasí nejsou problémem jen u dětí. Často na ně trpí také dospělí. Léčbu nezřídka svědivé vyrážky pomůže urychlit několik zásad. Úlevu přinesou byliny jak heřmánek či dub.
Rubrika: 

Pro potničky je typické současné horké a dusné letní počasí. Vyrážka totiž vzniká při pocení – pokud se póry ucpou a pot nemůže ven, vyskočí na těle, nejčastěji na krku, či v místech otěru kůže v podobě množství drobných pupínků. Špatné odvětrávání tepla z kůže může zavinit například opnuté oblečení z neprodyšných materiálů, ale také některé krémy a balzámy. V horkém počasí je proto lepší sáhnout po lehčích přírodních mastech či olejíčcích. Nejlépe je třeba těmto problémům předcházet, a to důslednou hygienou. Omývat vznikající pot, ale pokud se už problém na pokožce objeví, pak je potřeba jej řešit. Omývání směsí z bylin pýru, lopuchu, měsíčku a kostivalu můžeme pokožku zklidnit.

Pokud, ať už po sportu nebo po dusné tropické noci, potničky na těle přece jen objevíte, většinou se nejedná o nic vážného. Často není tato vyrážka ani svědivá, ale pokud ano, odolejte pokušení si postižené místo škrábat. Do rány by se mohla dostat infekce a hojení by se zkomplikovalo.

Vhodnější variantou je vyměnit na pár dní oblečení za lehčí vzdušnější modely a držet se v chladnějším, suchém prostředí. Chybu neuděláte ani pokud sáhnete po bylinkách. Pokožku můžeme potírat přírodními oleji z třezalky, měsíčku či výluhem z konečků smrku, borovice, květů kaštanu.

Ve výjimečných případech může být průběh této vyrážky vážnější – pokud se potničky drží déle než pár dní, případně je doprovází zimnice, závratě nebo horečka, je vhodné navštívit lékaře. 

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen