Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Využijte podzim k péči o vlasy
Komplexní vlasovou očistu začněte u výběru šamponu. Výborný je takový, který obsahuje výtažky listů břízy a kopřivy, ale i kořene lopuchu. Je potom vhodný na řešení zvýšené lámavosti vlasů a působí proti jejich vypadávání. Pomáhá i při tvorbě lupů a nadměrnému maštění vlasů. Díky posílení vlasového vlákna také zvětšuje objem vlasů.
Vynikajícím pomocníkem pro zevní použití je i výluh z kořene lopuchu. Zlepšuje kvalitu vlasů i pokožky hlavy a zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů. Vetřete jej do pokožky hlavy po umytí vlasů a nechte 15 minut působit, oplachovat jej není nutné. Podle potřeby je možné během dne použít i menší množství výluhu na suchou pokožku. V současné době je k dostání i v praktické variantě s rozprašovačem.
Pokud vás trápí podrážděná kůže ve vlasové oblasti, lze doporučit bylinný sprej s obsahem výtažků z pýru, lopuchu, tea tree, měsíčku a eukalyptu. Posiluje totiž hydrataci pokožky a zklidňuje její podráždění. Stačí jej nanést na navlhčené vlasy a po 10 minutách působení opláchnout.
Vedle vnějšího posílení vlasů je nutná i vnitřní očista. Pro tu je možné použít například tinkturu z pupenů fíkovníku, která navíc podporuje střevní mikroflóru a ženám usnadňuje průběh menstruačního cyklu. Vynikající je i tinktura z lichořeřišnice, která pomáhá podporovat růst vlasů. Dále je třeba podpořit hormony, které mají také vliv na vlasový porost. Pro ženy je vhodný ptačí jeřáb, maliník a měsíček. Odplísnění pokožky zařídí penízovka a česnek, dodat stopové prvky je možné pomocí gemmoterapeutik z jedle nebo borovice.
Pokud chcete vedle zlepšení kvality vlasů také zabránit jejich vypadávání, nabízí se kúra ve složení lichořeřišnice, penízovka a bříza. Ta navíc řeší nejrůznější kožní problémy, jež se projevují ve vlasech, například lupenku, ekzém nebo lupy.