Za choroby srdce a cév může životní styl. V prevenci se osvědčil hloh nebo třezalka

Kardiovaskulární choroby vévodí žebříčku příčin úmrtí největšího počtu Čechů. Nepostihují však pouze starší ročníky, s problémy se srdcem a cévami se dnes stále více setkávají i mladší lidé. V raných fázích je dokonce velmi těžké je odhalit. Pokud není na vině dědičnost, můžeme jim snadno předejít změnou životního stylu. Pomoci mohou také vybrané bylinky. Potřebu prevence a závažnost rizika kardiovaskulárních chorob připomíná Světový den srdce, který připadá na 29. září.
Rubrika: 

Ačkoliv je srdce jedním z nejsilnějších svalů v lidském těle, neznamená to, že je nezničitelné. Právě naopak. Choroba může postihnout kteroukoliv z jeho částí, nejčastěji věnčité tepny. Ty se následkem onemocnění zužují, čímž se sníží zásobování srdce krví. Současně se zvyšuje tlak, který silně působí na srdeční svalovinu, zvyšuje krevní objem a vede ke zbytnění srdce.

Pro prevenci je důležitá očista celého cévního systému od usazenin. V této fázi je účinná tinktura z pelargonie, gotu koly, česneků medvědího a setého. K harmonizaci celého krevního oběhu i srdeční činnosti můžeme pak využít třezalku, gemmoterapeutikum z kotvičníku, kaštanu jírovce, jeřábu oskeruše a také jinanu. Stavy po infarktu pomáhá doléčovat gemmoterapeutikum z kukuřice. Důležitá je také posila srdečního svalu a tím i zabezpečení a zlepšení problémů s tlakem. Jedním z nejlepších prostředků k posílení srdce je hloh, který též pomáhá při srdeční nedostatečnosti, arytmiích a napomáhá ke zklidnění při psychickém napětí, úzkostech a depresích.

Onemocnění srdce a cév řadíme mezi takzvané civilizační choroby. Pokud se nejedná o dědičnou zdravotní obtíž, velmi často si problémy přivodíme nesprávným chováním k vlastnímu tělu. Jako hlavní viník kardiovaskulárních chorob se uvádí především špatná životospráva, zejména pak tučná strava. Tuk se v krvi usazuje, zvyšuje se jeho hladina a dochází k zúžení cév, které nemohou přivádět krev do srdce. Když se zcela uzavřou, můžeme počítat s infarktem myokardu, mozkovou mrtvicí či ischemickou chorobou srdeční.

Pro celkovou péči o srdce a nervový systém můžeme využít směs bylin zvanou Valocardum. Ta se skládá z kozlíku, třezalky, mučenky, chmelu, srdečníku a jmelí. Každá z těchto složek působí na určitou část problému činnosti srdce. Jejich kombinace pak napomáhá celkově k regeneraci srdečního svalu a nervového systému. 

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen