Zánět močových cest postihuje hlavně ženy. Zkuste na něj byliny

Řezání a pálení při močení, bolest v podbřišku, načervenalá barva moči, zvýšená tělesná teplota, výtok, bolest zad v bederní oblasti. To vše může indikovat nepříjemnost v podobě zánětu močových cest, který se velmi často objevuje v období podzimu a zimy.
Rubrika: 

Zánět močových cest je zdravotní neduh, který podle některých údajů zažije alespoň jedenkrát za život každá žena. V 8 případech z 10 je způsoben bakterií Escherichia coli, která je běžně součástí lidského zažívacího traktu, a je tak pro člověka prospěšná. Pokud se však přesune proti proudu moči přes močovou trubici směrem k močovému ústrojí, obvykle způsobuje potíže.

 

V nejvíce případech dochází k tomu, že se bakterie přesune přes hráz z konečníku až do močové trubice. U žen jsou případy zánětu močového měchýře častější, jelikož močová trubice a konečník se nachází velice blízko u sebe, samotná močová trubice je výrazně kratší (3 - 4 centimetry), než je tomu v případě mužů, a také proto, že řada žen trpívá na záněty zevních či vnitřních rodidel.
Zánět může způsobovat nedostatečná hygiena, oslabená imunita, rizikový sexuální styk, nedodržování pitného režimu či třeba ochablé svalstvo v těhotenství, po porodu nebo v období menopauzy. Dalšími faktory jsou některá onemocnění, například cukrovka nebo vrozené vady močového ústrojí, kupříkladu zpětný tok do močového ústrojí.

 

Nejlepší je samozřejmě vzniku zánětu předcházet. To znamená dostatečnou hygienu, dodržování pitného režimu tak, aby se močový měchýř často vyprazdňoval, a dbát také na to, abychom neprochladli v oblasti močového měchýře. Je proto dobré nosit vhodné oblečení, nesedat na studené povrchy a neodhalovat v chladnějším počasí břicho či záda. Pokud již ke vzniku zánětu dojde, je nutné navštívit lékaře. Ten provede rozbor vzorku moči a v případě přítomnosti bakterie nasadí antibiotika.

 

Vhodné jsou však také byliny. Ty mohou jednak ideálně doplnit klasickou medikamentózní léčbou a jednak je lze užívat také jako prevenci či v době po doužívání nasazených antibiotik. Nejlepší je sáhnout po komplexní bylinné kúře, která obsahuje ideální mix bylin působících na potíže s močovými cestami. Kombinuje tak například silné účinky vřesu, pcháče, měsíčku, židovské třešně, břízy a jalovce. Vřes, pcháč a měsíček v jedné tinktuře mají zklidňující, relaxační účinky a fungují antibakteriálně a antifungálně. Židovská třešeň podporuje látkovou výměnu, jalovec pomáhá v detoxikaci a stejně jako bříza působí na játra a ledviny.

 

Důležité je při všech těchto problémech využívat lichořeřišnici a brusinku, které řeší bakteriální problémy na močových cestách. Pokud se jedná o zánětlivé stavy, tak je účinná tinktura z olše.

 

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen