Nejčastějším projevem alergií jsou ekzémy a kožní onemocnění, jež vznikají z důvodu zanesení organismu.
Zatočte s únavou: pomohou procházky i příroda
Základem je pohyb
Ačkoli vás přepadá častá únava, neměli byste v žádném případě rezignovat na pohyb. Naopak, pravidelná nenáročná fyzická aktivita vám pomůže unavenosti čelit. V tomto ročním období je nejvhodnější krátká procházka na čerstvém vzduchu, která rozproudí krev a dodá vám energii.
Nadýchat se čerstvého vzduchu
Za pocity únavy může stát také nedostatečný přísun kyslíku. Pokud celé dny trávíte v přetopených místnostech, není se čemu divit, že se cítíte vyčerpaně. Vedle již zmiňovaných procházek venku je dobré také pravidelně větrat, a to nejen během dne, ale především večer před spaním.
Sáhněte po pomoci z přírody
Vyčerpání je možné zahnat také bylinkami. Pokud nechcete vařit čaje, můžete zkusit tinktury z bylin, které připravuje společnost Naděje. Únavu spolehlivě zaženou eleuterokok, topol nebo maralí kořen. Pomáhá také schizandra, lesklokorka a kustovnice. Výborně se osvědčují i tinktury z pupenů černého rybízu, jalovce, vřesu, případně rozchodnice, rozmarýnu a bacopy.
Zavlažování je nutné i v zimě
V boji proti únavě je klíčový i dostatečný přísun tekutin. Zatímco v létě s dodržováním pitného režimu nebývá takový problém, protože nás k němu donutí horko, v zimě se více hlídejte. Pokud vaše tělo trpí nedostatkem vody, projevuje se to právě únavou, bolestmi hlavy a pocity malátnosti.